BIM BAM BOM

Tu przeczytasz list
o Andrzeju Grabowskim

Posłuchaj demo naszych piosenek!

Info o BimBamBom

Bracia BimBamBom, czyli Andrzej i Krzysztof Grabowscy z Kołobrzegu. W 1992 roku założyli Kołobrzeski Teatr Muzyczny i przygotowali sześć premier: adaptację „Małego Księcia” oraz autorskie spektakle - „Wariację szkolną”, „Wycieczkę w krainę piosenki”, „Barabasza”, „Prochy” i „Układankę”. Wszystkie spektakle odbywały się przy kompletach publiczności. Piosenki z przedstawień trafiły na autorską kasetę. Od 1995 roku realizowali program „Śpiewaj z nami” emitowany w Telewizji Kablowej Kołobrzeg, w którym prezentowały się utalentowane dzieci z Kołobrzegu i jego okolic. Była to lokalne odmiana „Szansy na sukces”

W 1996 roku Andrzej wygrał w Warszawie konkurs na prezentera programu „Halogra!my” emitowanego w Polsacie, a później przez dwa lata, obok Kuby Wojewódzkiego, przygotowywał i prowadził codzienny serwis informacji muzycznych „Gra!my News”. Publikował też artykuły w pismach muzycznych, był producentem reklam radiowych i telewizyjnych. Latem 1998 roku prowadził w Sopocie Letnie Studio Trochę Młodszej Telewizji. W listopadzie 1999 roku ukazała się jego książka zatytułowana „Ona Oni O.N.A.” o grupie O.N.A. Rok później wydana została książka dla dzieci pt. „Trele-morele, czyli historia jednej piosenki”. Do książki dołączona została płyta z piosenkami Braci BimBamBom. Jej premiera odbyła się 1 czerwca w Kołobrzegu. „Głos Koszaliński” napisał wtedy: Kolorowe, kraciaste, nieco przyduże stroje, takie same czapki, tryskający humorem wykonawcy, trochę wygibasów i duża porcja muzyki, która sama wprawia w ruch dziecięce nogi – to pierwsze wrażenia po obejrzeniu widowiska. Dorośli ludzie, a tak potrafią się wygłupiać – dziwiła się jedna z mam obecnych na występie. I o to właśnie chodzi. Bracia Grabowscy są w tym po prostu dobrzy. „Trele-morele” to sześćdziesiąt minut dobrej zabawy w rytmach disco, reggae, samby i rap.” Po premierze Bracia BimBamBom zaczęli intensywnie koncertować. Swojej działalności nie ograniczali tylko do tego. Krzysztof uczył muzyki w kołobrzeskiej szkole podstawowej oraz gimnazjum a Andrzej pod koniec 2001 roku napisał biografię zespołu Ich Troje, która wydana została razem z płytą CD. Ta sama książka w wersji elektronicznej dołączona została do podwójnej płyty Ich Troje zatytułowanej „Po piąte... niech gadają”. Ten album sprzedał się w nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy, stając się tym samym Diamentową Płytą. Obecnie A. Grabowski przygotowuje książkę o Kai Paschalskiej.

Latem 2002 roku na podstawie książki „Trele-morele, czyli historia jednej piosenki” zrealizowany został film muzyczny z udziałem Braci BimBamBom, w którym wystąpiła między innymi Kaja Paschalska. Jego fabuła opowiadała o braciach, którzy nudzili się w czasie wakacji i postanowili nagrać piosenkę. W ten właśnie sposób zaczęła się ich droga do kariery. W filmie pojawiły się piosenki z płyty. Sceny nagrywano w letnich plenerach Kołobrzegu, między innymi na plaży w sklepie muzyczny, wesołym miasteczku i na deptaku przy ratuszu. Emisja tego filmu zaplanowana jest na lato w dwóch ogólnopolskich sieciach kablowych.

W 2002 roku ukazała się druga płyta Braci BimBamBom pod tytułem „Grunt to rodzinka”. Na tym CD oprócz czternastu premierowych piosenek umieszczono fragment występu Braci BimBamBom oraz jeden teledysk. Premiera tego albumu odbyła się na specjalnym koncercie zorganizowanym 5 grudnia w Sali Kongresowej w Warszawie. Prowadził go Michał Juszczakiewicz znany z występów w popularnym programie „Od przedszkola do Opola”. Ostatnio Bracia BimBamBom prezentowali się też między innymi na dwóch koncertach w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma (04.01.2003) w widowisku pt. „Czary-mary, czy trele-morele, czyli Harry Porter i przyjaciele” (wg. scenariusza i w reżyserii Andrzeja Grabowskiego) oraz na dziecięcym zakończeniu karnawału w Sali Kongresowej (21.01.03) gdzie wystąpili razem z grupą Ich Troje.

W maju 2003 roku ukazała się ich trzecia płyta. Jej premiera odbyła się w Sali Kongresowej w Warszawie. Prasa pisała tak:

„W niedzielę 4 maja zakończyły się w Kołobrzegu nagrania trzeciej płyty Braci BimBamBom, której premiera odbędzie się 30 maja na specjalnym koncercie w Sali Kongresowej Pałacu Kultury. Koncert oprowadzi Krzysztof Tyniec. Kołobrzeżanie, bracia Krzysztof i Andrzej Grabowscy (Bimbam oraz Bom), w Warszawie uchodzą za jeden z najlepszych w Polsce zespołów dla dzieci. Trudno powiedzieć, kiedy wystąpią przed kołobrzeską publicznością….”

Na nowej płycie znalazło się jedenaście premierowych kompozycji autorstwa Krzysztofa Grabowskiego, Piotra Saka, Pawła Stegienty do słów Andrzeja Grabowskiego. Płyta nosi tytuł "Śpiewaj z nami". W nagraniach wziął też udział chórek dziewcząt ze szkoły podstawowej numer 9 w Kołobrzegu. Ponad miesięczna sesja nagraniowa odbywała się w studiu Piotra Saka i Pawła Stegienty.

A pod koniec roku ukazała się ich kolejna płyta tym razem zatytułowana „Bracia BimBamBom i śpiewający święty Mikołaj”. Na podstawie premierowych piosenek przygotowany został specjalny program estradowy.

8 marca 2008 roku pomysłodawca, lider, współwykonawca ANDRZEJ GRABOWSKI zginął w wypadku drogowym na przejściu dla pieszych. Brat postanowił kontynuować projekt pod nazwą FORMACJA BIMBAMBOM na koncertach dla dzieci…. W sierpniu 2013 roku została nagrana płyta THE BEST OF BBB, do której zaproszona została Karolina Żuk, obecny BIMBAM Karolina Żuk-Aktorka, wokalistka, animatorka zabaw z dziećmi. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. W trakcie studiów miała przyjemność grać w spektaklach tego teatru: „Ania z Zielonego Wzgórza”, „My Fair Lady” oraz „Skrzypek na dachu” w którym wcieliła się w role najmłodszej córki mleczarza. Od 8 lat wokalistka zespołu Rzepczyno. Wraz z zespołem brała udział w wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą. Zaszczycona przyznaniem przez Akademię Fonograficzną nominacji do prestiżowej nagrody FRYDERYKA za jeden z projektów muzycznych, w którym brała udział. Współpracuje ze sceną SAM w Gdyni gdzie można ją było usłyszeć w „Recital Café- Piosenka żydowska”, aktualnie można ją zobaczyć w spektaklach „Mayday. Run for your wife” oraz w spektaklu „Balladyna”. Uczestniczka muzycznych programów TVP 2 „Bitwa na Głosy” w drużynie Maćka Miecznikowskiego oraz „The Voice of Poland” w drużynie Marka Piekarczyka.

Oficjalny Fanpage: https://www.facebook.com/KarolinaZukOfficial?ref=hl

http://www.youtube.com/watch?v=XrGYhBCmmEQ

I BBB toczy się dalej………